Sosyal Medya (Instagram, Facebook, YouTube) Uzmanı

sosyal medya uzmanı

Sosyal Medya Uzmanı Kimdir, Ne Yapar?

Sosyal medya uzmanı, marka adına sosyal medya mecralarında var olabilmek, hedeflenen kitleye ulaşabilmek, etkileşim sağlamak için, instagram, facebook, youtube gibi sosyal medyanın güçlü kanallarında aktif paylaşımlar ve etkin reklam planlaması yapar.

Pazarda ürünlerin, hizmetlerin ve bunların marka çeşitliliğinin çokluğu nedeni ile rakipleri takip ve analiz ederek marka adına stratejik yön çizer.

Sosyal Medya Uzmanı, uzmanı olduğu dijital pazarlama tekniklerinin gücü ile potansiyel müşterilere erişim imkanını güçlendirir. Markanızı, ürünlerinizi, hizmetlerinizin tanıtımı ve reklam mecrası olarak bir çok fırsat sunar.

Kurumsal sosyal medya yönetiminde firmalar, eğitim almış personel ihtiyacı duymuş ve sosyal medya uzmanlığı alanında iş sahası açılmıştır.

Ancak yine de firmalar outsourcing ile sosyal medya uzmanı kişiler ve ajanslar ile pazarlama, tanıtım ve etkileşiminin performansını arttırmak için işbirlikleri yapmak durumundadırlar.

Sosyal Medya Uzmanı Ajans olarak birikimlerimizle, ürün ve hizmetlerinizin tanıtımlarını, hedeflediğiniz kitleye doğru ulaşımını ve etkileşimini sağlıyoruz. Sosyal Medya üzerindeki dijital varlığınızı yönetiyor ve kuvvetlendiriyoruz.

instagram facebook youtube sosyal medya uzmanı

Sosyal Medya Uzmanlığı Niçin Önem Kazanmıştır?

1- Geleneksel pazarlama yöntemlerinin dijital pazarlamanın gerisinde kalması son derece normal bir durumdur. Sosyal Medya kanalları geleneksel medyaya nazaran daha çok takip edilmeye başlanmıştır.

2- Facebook, Instagram, Youtube gibi platformların dışında, messenger, whatsapp gibi mesajlaşma uygulamaları sayesinde de mekan ve zaman özgürlüğü doğal olarak insanları bu mecranın içine çekmiştir.

3- Bu pazarları kullanan markalar ve internet siteleri için kendini en etkili şekilde tanıtma imkanı bulabilmek ve gerçek hedef kitlesine ulaşabilmek için bu konuda uzmanlara başvurma ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Sadece posting yaparak sosyal medya hesap yönetimi yapmanın bir anlam taşımadığı ve herhangi bir performans sağlamayacağı açıktır.

Bu nedenle sitemizde bu konularda bir çok konuda bilgiler sunduk. Tüm bu bilgiler ışığında sosyal medya yönetiminin uzmanlık gerektirdiği anlaşılabilir.

sosyal medya uzmanı nedir, neler yapar

Sosyal Medya Uzmanı Olarak Neler Yapıyoruz?

  • Sosyal medya ağlarını ve platformlarını yenilik ve güncellemeleri takip ediyoruz
  • Marka için, trend ve teknolojiye uygun stratejileri belirliyoruz
  • Dikkat çekici kampanyaları strateji planlaması ile en uygun platformlarda duyuruyoruz
  • Sosyal medyada etkileşimi arttırarak hedeflenen kitleler ile markanın güçlü bağ kurmasını sağlıyoruz
  • İletişim dilini hedef kitle ile anlaşılabilir açık ve dürüst kuruyoruz
  • Kriz yönetimi ile oluşabilecek sorunların markaya zarar vermeyecek şekilde çözümlenmesini sağlıyoruz
  • Rakip markaları takip ederek önemli ayrıntıları raporluyoruz
  • Markanın sunduğu ürün ve hizmetleri iyi anlatıyor ve müşteri deneyimleri ile ürün ve hizmeti güçlendiriyoruz
  • Ürün ve hizmetlerin tanıtımında kaliteli ve nitelikli içerikler üretiyoruz
  • Fotoğraf çekimi, düzenleme, grafik tasarım, hareketli görsel ve video üretimimizle markanıza değer katıyoruz.
infografik sosyal medya uzmanı görevleri

PR (halkla ilişkiler) stratejileriyle ilgili kurum stratejilerini göz önünde tutarak, sosyal medya platformlarında danışmanlığımız ile daha güçlü devam ettiriyoruz.

post örnek
post örneği
post örnekleri

Bir çok faktörün birlikte düşünülerek sosyal medya yönetiminin uzmanlarınca yapılmasının, markaya, ürün ve hizmetlerinin tanıtımında önemli katkıları olacağını ve fayda/maliyet analizinde de katkısının büyük olacağı görülecektir.

Uzmanlık alanımız ile, sunduğunuz ürün veya hizmetleri, sergilediğiniz tüm dijital sosyal medya platformlarında kullanıcıların sorularına cevap verilmesi, moderasyon hizmetini sağlıyoruz.

sosyal medya asistanı

Sayfalarınızın hizmetleriniz ile ilgili yaptığınız yenilikler doğrultusunda devamlı olarak güncellenmesi konularında, hem sosyal medya uzmanı hem de sosyal medya asistanı gibi sizin için çalışıyoruz.

Sosyal medya yönetimini tam bir bütünlük içinde düşünüyor, içerik üretimi, reklam optimizasyonu ve geri dönüşüm analizlerini sağlıyoruz.

Sosyal medya uzmanlığı da önemi her gün daha iyi anlaşılan bir kavram haline gelmiştir. Bunun yanında site ve sayfa optimizasyonu için SEO çalışmalarımızla bütünsel bir çalışma yapıyoruz. Bu nedenle kurumlara, marka ürün ve hizmetlerine,  profesyonel destek vermek bizim işimiz.

Sosyal Medya Yönetim ve Mecraları Hakkında Bilgi İçin Tıklayınız

Sitemizde sosyal medya ve dijital medya ile ilgili bir çok konuda blog konularımızı bulabilirsiniz. Yeni medya’dan, algı yönetimine, nöro pazarlamadan, dijital reklama dek bir çok konuna detaylı bilgilendirmelerde bulunmayı görev edindik.

Sosyal Medya Yönetim Paketleri ve Fiyatları

Yeterince ilerletilmiş herhangi bir teknoloji sihirden ayırt edilemez. (Arthur C. Clarke)

sosyal medya seo yönetimi ajansı
Google Digital Garrage Sertifikası
Sertifika No : S2A CJQ UX6