SEO Hizmetleri ve SEO Süreçleri

Epeyce bir yatırım yapıyorsunuz. Ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak için site tasarımı yaptırıyorsunuz. En kısa sürede de internetten bulunur olabileceğinizi düşünüyor ve müşteri bekliyorsunuz. İşiniz şansa mı kalmalı? Elbette hayır. Seo uzmanı bir ajanstan seo hizmeti alarak google’da başarılı sonuçlara ulaşmak mümkün.

Google, Yandex, Bing, Duckduckgo gibi arama motorlarında hemen sitenizin sıralamarda yer alacağını ve ürün ve hizmetleriniz ile ilgilenen kişilerin hemen sizi bulabileceğini düşünüyorsunuz. Ama hiç de öyle olmuyor değil mi?

Bizim sitemizi, arama motorlarında seo ile ilgili hizmet konusunda arama yaparken buldunuz ve bizimle temas kurdunuz. O zaman sizin de sitenizin bizimki gibi bulunabileceğini ve sizinle irtibat kurulacağına da inanmış oldunuz. Seo hizmetleri kapasamında planlı ve ölçeklenebilir çalışmalar ile siteniz pozisyonu iyileşecek ilerleyecektir.

Google SEO Hizmeti

SEO hizmeti ile hangi çalışmalar yapılır?

 1. Her şeyden önce arama motorlarında siteniz ile ilgili dizin bilgilerine ulaşılır. Arama motorları tarafından dizine eklenmiş bir site misiniz, kaçıncı sayfalarda bulunabiliyorsunuz araştırması ve analizleri yapılır.
 2. Sitenizin teknik analizi yapılarak derinlemesine bir rapor çıkarılarak hatalı bir yapılanma yapılmış olup olmadığı kontrol edilir. Hatalar tespit edilerek düzeltme çalışmalarına başlanılır.
  Eksiklikler var ise bunlar tamamlanır ve aslında bir çok site de fazlalık ve mükerrerlik gibi yanlış düzenlemelerden dolayı arama motorları tarafından değerlendirilmez. Tüm teknik ve site içerik analizleri yani DOĞRU SEO ANALİZ, ÇÖZÜM yollarının ne olacağının anahtarıdır.
 3. SEO TEKNİK ANALİZ kapsamında sitenizin mobil uyumluluğu ve hızı ile ilgili detaylı bir test aşaması uygulanır. Gerekli olan uyumluluk ve hız ayarlamaları sağlanır.
 4. Eski tarihlerde ön sayfalarda çıkan siteniz belli bir süre sonra arama motorları tarafından daha gerilere doğru sıralamaya alındığını görüyor olabilirsiniz. Rekabetçi bir ortamda rakipleriniz daha doğru bir seo çalışması yapmış olabilir, ya da siteniz teknik açıdan sorunsuz yapıda olsa da içerikleriniz güncelliğini artık yitirmiştir. Ya da daha önce yaptırdığınız bir seo çalışmasında uygulanan teknikler örneğin BACKLINK‘ ler artık sitenize fayda değil zarar verme durumundadır.

SİTE KALİTESİ VE ANAHTAR KELİME ANALİZLERİ

 1. Google 2019 Çekirdek güncellemesi sonucu sıralama kaybeden siteler olmuştur. Bu sitelerden birinin sahibi iseniz, çok ciddi bir çalışma yapılması şarttır.
  Google E.A.T kapsamında mı kalite puanı düşürüldüğü ya da sitenizin dış seo yapısındaki sorunlar dolayısı ile mi bu düşüş yaşandı incelenmeli ve gerekli önlemlerin ivedilikle alınması gerekmektedir.
 2. Arama motorları, sürekli olarak algoritmalarını güncelleyerek, en iyi siteyi bulup dizinlerinde daha üst sıralara doğru yükseltirler. Bu yükseltme işlemleri sitenizi hemen hemen haftada iki kez taramaya gelen bot’ların topladıkları bilgiler ile algoritmik değerlendirmelerin sürekliliği ile doğru kurulmuş olan siteniz üst sıralara doğru adım adım, bazen de hemen yükselecektir.
  Bu süreç 6 ay ile 12 ay sürecektir. Elbette bu arada beklemeyecek ve seo uzmanı önerileri ile sitenizi güncelleyecek ve her zaman aktif diri bir site olarak varlığını sürdüreceksiniz.
 3. KALİTE değerlendirmesi SEO hizmetinin diğer bir parçasıdır. Site içeriklerinizin kalitesi aslında SEO da her şeydir. Bu konudaki çalışmalar kapsamlı ve nitelikli olarak sürdürülmelidir.
 4. ANAHTAR KELİME ANALİZİ yapılarak sitenizin organik aramalarda bulunabilir olmasını sağlamak, yaptığınız iş ya da sektör konusuna göre üst sıralarda yer alan rakiplerinizin hangi anahtar kelimeler ile bulunabildiklerini, sizin onlar ile arama motorunda da rekabet edebileceğinizi ve onları da aşabilecek sonuca doru yol haritaları çizmek SEO uzmanlığı gerektirecektir.
 5. Site hiyerarşinizi düzenleme ile web sitesinde gezinme, ziyaretçilerin istedikleri içeriğe ulaşabilmesinde kolaylık sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilir. Önemli olduğunu düşünülen içerikler için site içi optimizasyon çalışmaları da ayrıca yapılmalıdır, Google!a bir sayfanın site genelinde nasıl bir rolü olduğunu anlatabilmek gerekir.
 6. Sitenizin ve işletmenizin konularına göre (rich snippets) zengin sonuçlar kodlamaları yapılabilir. Dolayısı ile arama motorları için değerli bir içerik vermiş olunacaktır. Seo çalışmalarında zengin sonuçlar ile ilgili siteniz ile ilgili iyileştirmeler yapılmalıdır.

ARAMA MOTORLARI İLE İŞLETME KAYDI

 1. Web sitesinin arama motorlarına tanıtımı yapılmalıdır. Seo hizmetleri kapsamında en önemli bir başlık da budur. Sitenizin arama motorlarına tanıtımı için çalışmalar yapılmadı ise bu işlem seo planlamaları içinde genel yapılar düzenlenmesinden sonra yapılması daha elverişli sonuçlar getirecektir.
 2. İşletmenizin arama motoru işletme kayıtlarının ve haritalarda bulunabilir olunmak dizin performansını, site ziyaret trafiğini de arttıracaktır.
web site seo çözümleri

MARKA VE SEO

Başarılı SEO, arama motoru optimizasyonu sonucunda almış olduğunuz hizmetin karşılığını görmeye başlayacaksınız. Siteniz bulunabilir ve üst konumlara doğru ilerledikçe daha çok ziyaretçi ve daha çok müşteri kazanacaksınız.

İş yerinize yaptığınız yatırımlar küçük bir SEO hizmeti yatırımı ile daha çok anlam kazanacaktır. Büyük ya da küçük ölçekli olsun her kurumun web sitesi için SEO çalışması yapması gereklidir.

Arama motorları algoritmaları büyük firma önde yer alır diye bir mantık içinde çalışmazlar, küçük ölçekli de olsa en iyi hizmeti sunan ve web sitesi ile de bu kaliteyi ispatlayanı dizinlerinde ön sıralara taşır.

MARKA VE SEO birbirinden ayrı düşünülemez. MARKA için yapılan PR ne ise site için yapılan SEO da odur. E-ticaret site optimizasyonu ile ilgili linkimizden geniş bilgi bulabilirsiniz.

Sosyal medya danışmanlık ve Sosyal medya yönetim konularındaki çalışmalar da SEO ile bire bir ilgili çalışmalardır. Artık yeni dijital dünyanın içinde var olmanın koşulu, dijital medya mecralarında bulunan yapılarınıza bir çeki düzen verilmesi kaçınılmazdır.

SEO hizmeti fiyatı nedir?

Seo hizmetinin kesin bir fiyatı bulunmamaktadır. Aylık olarak hesaplananmaktadır. SEO hizmetinin verileceği sitenin yapısı verilecek olan hizmetin süresi ve teknik ve içerik geliştirme çalışmalarının yoğunluğu ücreti belirleyecektir. Ön bir inceleme sonucu hizmet bedeli tesbit edilir ve site sahibine bildirilir.

Seo hizmeti süresi nedir?

Seo hizmeti uzun soluklu titiz çalışmalar gerektirir. Başarılı bir seo sağlamak için minimum 3 ay site üzerinde bir geliştirme süreci vardır. Sürekli olarak güncellenen algoritmalar nedeni ile seo çalışması da sürekli olmalıdır.

Tasarımcılar SEO hizmeti verir mi?

Hayır. Tasarımcı site tasarlar. SEO ayrı bir uzmanlık konusudur. Ancak SEO hizmeti ile birlikte aynı süreçte sitenizi tasarlayan kişi ya da kurumun SEO uzmanımız ile iş birliği yapmasını gerektirebilir.

SEO ile ilgili hizmet vermek için hazırız. Başarı ile hedefe ulaşmak kolaydır.
Aşağıdaki iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  sosyal medya seo yönetimi ajansı
  Google Digital Garrage Sertifikası
  Sertifika No : S2A CJQ UX6

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir