Dizayn ve Sosyal Medya İçerik Tasarımı

Dizayn, içerik tasarımı sosyal medya planlaması ve stratejilere bağlı kalarak yapılmalıdır.

Dijital pazarlama çalışmalarında sosyal medyada paylaşılacak görsellerin ( video , fotoğraf, grafik ) etkileşim yaratabilmesi için hedef kitlenin algılarını aktif edebilecek nitelikte olması en önemli konudur.

Görsel ile iletilen mesaj bütünlüğünü destekleyecek dizayn çalışmaları planlanan sosyal medya paylaşım akışına göre önceden planlanıp hazır edilmelidir.
Onaylanmış çalışmalar yayın planına göre gün ve saatinde yayıma ve reklam programına alınmalıdır.

Dizayn, içerik tasarımı ile sosyal medyada erişilen hedef kitlenin duyu organlarını aktif etmek için neler gereklidir ? 

  1. Kaliteli fotoğraf çekimi
  2. Nitelikli video kurgusu
  3. Kreatif grafik çalışması
  4. Özgün müzik ve efektler
  5. Doğru mesaj dili ve seslendirme

Sosyal medya içerik üretimi, İçerik post yayımlama, içerik yönetimi – İNOVASYON

İçerik üretimi sosyal medya için fark edilmenin önemli aşamasıdır. Marka, ürettiği ürünler ve hizmetleri için yüksek kalitede fotoğraflarına sahip olmalıdır, bu nedenle fotoğraflama profesyonel görüşle yapılmalı, edit edilerek tasarlanan medyada, iletilecek mesaj, kurum kimliği kreatif grafik ile bütünleştirilmelidir.

Markanın sunduğu ürün ve hizmetlerin sosyal medya mecralarında yüksek etkileşim yaratıcı nitelikte olabilmesi için inovatif çalışmalar gerekmektedir.

Sosyal medya yönetimi ve danışmanlığımız ile bu hizmetler için ekibimizle sosyal medya çözüm ortağı ve dijital reklam ajansı olarak grafik tasarım ve içerik üretimleri ( fotoğraf , video, metin, müzik, seslendirme ) yapıyoruz, sosyal medya hedef kitlesinin duyu organlarına dokunuyoruz ve onlar ile etkileşimi aktif ediyoruz.

dizayn tasarım sosyal medya

Sosyal medya içerikleri, metin ve görsel olarak bir bütünlük içinde olmalıdır. İyi bir yazılmış bir metin ile iyi tasarlanmış bir görseli veya video verilmesi istenen mesajı en efektif şekilde planlanarak üretilmeli ve hedef kitle ile doğru bir etkileşime girilmesi sağlanmalıdır.

sosyal medya içerik tasarımı

Ülkemizde internet kullanan 46.3 milyon kişiden 42 milyonu aktif bir şekilde sosyal medya (instagram, facebook, twitter, youtube v.b.) kullanıyorken; Sizin, rakiplerinizden farklılaşmalı ve  mesajınızı hedef kitlenizin dikkatini çekecek bir içerik ve görsel tasarım ile sunuyor olmanız gereklidir.

sosyal medya içerik tasarım dijital medya inovatif konsept dizayn

Markanız için özel içerik tasarımları, dijital medya inovatif konsept dizaynı.

Sosyal Medya Yönetim Paketleri ve Fiyatları

sosyal medya seo yönetimi ajansı
Sertifika No : S2A CJQ UX6